Projekat ”Škola novca za osnovca”

25 Marta, 2022 Nema komentara Aktuelno admin

Projekat “Škola novca za osnovca” realizovan je 24.03.2022.godine u izdvojenom odjeljenju Ursule (I-II razred) kao i od četvrtog do šestog razreda u matičnoj školi u Kladnici.

U matičnoj školi radilo se na izradi “Zavičajnih kutija”. Zadatak je bio da se naprave kutije od razglednica, fotografija ili crteža iz zavičaja, kutije sa motivima zavičaja.

Realizovana je aktivnost organizovane prodaje “Zavičajnih kutija” na koji način bi učenici ostvarili zaradu a novac koji prikupe bi iskoristili u humanitarne svrhe (zamišljena aktivnost), realizatori su Anela Muhović i Amra Bajrović.

U izdvojenom odjeljenju Ursule djeca su upoznata sa ulogom džeparca, upravljanjem novcem, data im je mogućnost kroz aktivnosti da sami odluče šta da rade sa svojim novcem, vježbana je upotreba novca – džeparca kod djece, uloga riječi “HVALA, MOLIM, IZVOLI”, kao i da uzimanjem računa borimo se protiv sive ekonomije, realizator Kadira Baždar.

O autoru